Ally Mcbeal i kthehet ekranit

Prishtinë | 16 Nën 2017 | 15:33 | Nga

Calista Flockhart ka lënë pas dore karrierën e saj familjare për vite, por tani kthehet në ekrane.

Aktorja amerikane festoi 53-vjetorin e lindjes më 11 nëntor.

Ajo ishte në kulmin e lavdisë së saj në fillim të 00 kur aktroi si avokatja Ally McBeal në të njëjtën seri. Dhe megjithëse nuk u tërhoq plotësisht nga bota aktive, Calista Flockhart (53) kurrë nuk kishte një rol të tillë të fortë dhe të mrekullueshëm si Alli.

Në vitin 2002, Calista në ndarjen e çmimeve Golden Globe u njoftua me Harrison Ford (75). Ata shpejt filluan një romancë, pavarësisht dallimit prej 22 vjetësh.

Në të njëjtin vit, por para se të takonte burrin e saj të ardhshëm, aktorja solli djalin Liam (16), të cilin ata filluan së bashku ta rritin.

“Gjithmonë harroj se ai është 22 vjet më i vjetër se unë. Kjo nuk ndikon fare në marrëdhënien tonë,” tha Calista.

Pas përfundimit të Ally McBeal, ajo luajti në serinë “Vëllezërit dhe Motrat”, por në vitin 2015 u shfaq në rolin e Cat Grant si “Supergirl”.

Pas sezonit të parë, filmimi u zhvendos nga Los Anxhelos në Vancouver, Kanada, gjë që shkaktoi Calista të braktiste serinë. Ajo nuk donte të shpenzonte aq shumë kohë jashtë Los Anxhelosit dhe të ndahej nga familja. Por duket se ata do të kthehen në sezonin e tretë, dhe tifozët mezi e presin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme