Anne Heche: Aktorja amerikane nuk pritet të mbijetojë, thotë familja

Prishtinë | 12 Gus 2022 | 09:01 | Nga Ekonomia Online

Aktorja amerikane Anne Heche nuk pritet të mbijetojë, ka thënë familja e saj, pas një aksidenti me makinë në fillim të kësaj jave që la automjetin e saj të përfshirë nga flakët.

Ajo mbetet në koma dhe kishte “një dëmtim të rëndë anoksik të trurit”, thanë familja – kur truri është i privuar nga oksigjeni.

“Ne duam t’i falënderojmë të gjithë për urimet dhe lutjet e tyre të mira për shërimin e Anne dhe falënderojmë stafin e përkushtuar dhe infermieret e mrekullueshme,” shtuan ata.

Makina e saj u përplas në një shtëpi dykatëshe në Los Angeles javën e kaluar, raporton BBC.

Policia tha të premten se testet paraprake të gjakut kanë zbuluar praninë e drogës në sistemin e saj – por nevojiteshin testime shtesë për të përjashtuar çdo substancë të dhënë në spital.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit i tha agjencisë së lajmeve PA se incidenti po hetohej si një vepër penale ngarje-nën ndikimin e trafikut.

53-vjeçarja nënë e dy fëmijëve ka luajtur në filma duke përfshirë Donnie Brasco, Cedar Rapids dhe xhirimin e Psycho të vitit 1998.

Heche është shfaqur gjithashtu në Dancing ëith the Stars, ekuivalenti amerikan i Strictly Come Dancing.

Të ngjashme