Arta Dobroshi bëhet nënë për herë të parë

Prishtinë | 15 Kor 2020 | 18:24 | Nga Ekonomia Online

Aktorja e njohur shqiptare, Arta Dobroshi, është bërë të mërkurën nënë për herë të parë.

Ajo ka sjell në jetë një djalë, të cilin ajo dhe bashkëshorti i saj e kanë pagëzuar me emrin Tom Engjull Jakupi.

Lajmi është bërë i ditur nga një prej klinikave private të kryeqytetit, të cilët kanë publikuar imazhin e saj të parë pas lindjes.

Aktorja përndryshe është e martuar prej vitesh me Shkumbin Jakupin, nga ku tashmë edhe fryt i kësaj dashurie është fëmija i porsaardhur në jetë.

Dobroshi njihet për karrierën e saj të suksesshme në aktrim si brenda ashtu edhe jashtë kufijve të trojeve shqiptare. 

Të ngjashme