Bebe Rexha ua kthen atyre që e quajnë “plakë”

Prishtinë | 13 Gus 2019 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Bebe Rexha, së shpejti do t’i mbushë 30 vjetë. Kjo moshë në industrinë ku ajo punon cilësohet si moshë e shtyer. Por ky fakt duket se nuk e shqetëson Beben.

Ajo përmes një postimi në Instagram ka shkruar gjatë rreth “problemin” e moshës se saj, këngët e saj dhe se në këtë moshë është më e dashur në lidhje.

“Kohët e fundit punoja më një producent të muzikës i cili më thoshte po plakem dhe marka ime ishte “konufze”. Kjo sepse unë jam një krijuese e muzikës dhe postoj foto seksi në instagram. Dhe se kjo nuk është ajo çka femrat në këtë industri supozohet të bëjnë, sidomos ato të moshes time. Unë jam 29-vjeçare.”

Ajo ka cekur se e pengon fakti kur femrat e kësaj moshe cilësohen si të moshuara, derisa djemtë më seksi.

“Jam e ngopur me injorimin që më bëhet. Unë i bëj vet rregullat. Jam e lodhur që gratë si unë etiketohen si “grua e moshuar” kur plaken dhe djemtë etiketohen si “seksi” në këtë moshë. Sidoqoftë, unë po bëhem 30 vjeçare me 30 gusht. Nuk do të gënjej për moshën time dhe nuk këndoj këngë të cilat do të shiten vetëm sepse ato tingëllojnë “të reja”. Unë do të festoj msohën time sepse unë jam e mençur, jam e fortë dhe besoj se unë jam një e dashur shumë më e mirë se sa isha 10 vjetë më parë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme