Conchita i Ballkanit përfaqëson Malin e Zi në Eurovision (Video)

Prishtinë | 12 Mar 2017 | 11:50 | Nga

Me datat 9, 11 dhe 13 maj do të mbahet festivali i muzikës Europiane “Eurovizion” në Kiev të Ukrainës.

Shqipëria do të prezantohet me këngëtaren Lindita Halimi, që do të interpretojë këngën “Botë”.

Ndërsa fqinjët tanë nga Mali i Zi do të dërgojnë këngëtarin Slavko Kaleziq, një version i Conchita Wurst të Austrisë, e cila fitoi Eurovizionin e vitit 2014 .

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme