Fotot “shokuese” nga takimi i Monroes me presidentin Kennedy më 1962

Prishtinë | 13 Nën 2019 | 21:45 | Nga Ekonomia Online

Marilyn Monroe tronditi kombin amerikan kur ajo këndoi në ditëlindjen e presidentit, John F Kennedy në maj 1962.

Aktorja legjendare jo vetëm që bëri një interpretim të epshëm, por ishte veshur në mënyrë provokuese ku nxori në pah format e saj seksi.. Veshja ishte aq e ngushtë sa duhej të qepeshin në të nga couturier Jean Louis.

Pretendohet se bomba bjonde nuk kishte veshur të brendshme nën atë fustan ikonik dhe kjo shkaktoi shumë polemika në atë kohë.

Të ngjashme