David Beckhamit i ndalohet vozitja për shkak të përdorimit të telefonit gjatë vozitjes

Prishtinë | 09 Maj 2019 | 16:11 | Nga Ekonomia Online

David Beckhamit i është ndaluar vozitja për gjashtë muaj e është urdhëruar që të paguaj gjobë 750 funte pasi ka pranuar se ka përdorur telefonin e tij duke vozitur.

Ai është zënë duke përdorur telefonin derisa ishte duke vozitur Bentleyin e tij 100 mijë eurosh në qendër të Londrës.

Vozitja duke përdorur telefonin në Britanin e Madhe dënohet deri në 1 mijë funte maksimalisht dhe zakonisht heqjen e gjashtë pikëve nga patentë shoferi.

Backham, pasi ka pranuar se është fajtor në gjykatën e Bromley Magistrates, është dënuar me 750 funte dhe 6 muaj ndalim të vozitjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme