Dhurata e veçantë për Kate Middleton nga Mbretëresha

Prishtinë | 17 Jan 2020 | 17:37 | Nga Ekonomia Online

Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në ditëlindjen e 38-të të Kate Middleton. Por ditëlindja e saj nuk u harrua nga mbretëresha Elizabeth.

Mbreteresha Elizabeth i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat angleze shkruajnë se mbretëresha i ka dhuruar simbolikisht çelësat e pallatit mbretëror ‘Buckingham Palace’.

Jo vetëm kaq por mbretëresha i ka dhënë leje që të organizojë një festë për ditëlindjen në 20 janar, në pallatin mbretëror.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme