Dizejnatorja Vjollca Llapashtica vesh misset e botës

Prishtinë | 13 Gus 2016 | 17:35 | Nga

Për këtë sezon veror për shumë misse shqipatare dhe amerikane, për kreacionet e tyre teje elegante është përkujdesur dizejnatorja kosovare Vjollca Llapashtica.

Ajo është përkujdesur për ish-missin dhe modelen e njohur kosovare, Diana Avdiu, si mbrëmë në emisionin “21 Gradë”, dhe në emisione të tjera; për bukuroshet nga Shqipëria si Xhesika Pere dhe Adrola Dushi, në evenimentin për Miss Albania 2016; kurse për Miss Universe Albania 2016, Lindita Idrizin dhe për Miss Maryland United States 2016, Andromeda Peters, është përkujdesur për realizimin e fotove zyrtare, për parqitjete e tyre të mëtutjeshme.

Por dizejnatorja Llapashtica tregon se për këtë sezon veror është përkujdesur për veshjen edhe të shumë këngëtareve, artisteve e modeleve, për kreacionet e tyre si në koncerte, festivale, videoklipe të nivelit botëror dhe organizime të ndryshme të karakterit kulturor.

received_10209244726213761

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme