Dukagjini dhe Dua Lipa tregojnë më të rejat për “Sunny Hill Festival”

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 12:27 | Nga Ekonomia Online

Prej vitit 2016, Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa, organizojnë në Kosvë një nga festivalet më madhështorë, “Sunny Hill Festival”.

Ndër vite ky koncert ka mbledhur emrat më të njohur të muzikës, ndër ta artisten me famë botërore, Miley Cyrus. Duket se këtë vit, “Sunny Hill Festival” mund të organizohet sërish dhe Dua e Dukagjin Lipa kanë dhënë një lajm të madh.

Dua u shpreh shumë e lumtur që Prishtina do të jetë shtëpia e përhershme e festivalit dhe që këtë vit do të ketë një vend tjetër për organizimin e tij.

Të ngjashme