Ed Sheeran dominon në BMA (VIDEO)

Prishtinë | 21 Maj 2018 | 18:35 | Nga

Ed Sheeran u emërua artisti më i mirë këtë vit në Billboard Music Awards.

Ceremonia u zhvillua në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas në natën e së dielës.

Britaniku nuk mori pjesë në ceremoninë e dhënies së çmimeve, por iu drejtua audiencës nëpërmjet videos dhe këndoi këngën “Galway Girl”.

Gjithashtu në këtë mbrëmje u shfaq edhe Janet Jackson dhe kjo ishte shfaqja  e saj e parë televizive në nëntë vitet e fundit.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme