Edhe kolumnisti i famshëm britanik drejton kritika të ashpra për Rita Orën lidhur me festën e ditëlindjes

Prishtinë | 05 Dhj 2020 | 12:42 | Nga Ekonomia Online

Kolumnisti i famshëm birtanik, Ryan-Mark Parsons, ka kritikuar ashpër këngëtaren Rita Ora për organizimin e një feste ditëlindjeje në periudhën e izolimit – duke e quajtur sjelljen e saj “të mjerë.

Këngëtarja e hitit “Let You Love Me”, Rita Ora mbushi 30 vjeç më 26 nëntor dhe ndërsa fillimisht kishte festuar momentin kryesor në shtëpi, ajo më vonë organizoi një mbrëmje darke për të dhe miqtë e saj në një restorant në lagjen ‘Notting Hill’ gjatë fundjavës, shkruan Metro UK.

Rita u pa duke arritur në restorantin e Londrës Perëndimore, së bashku me miqtë e saj, me policinë që u pa pak më vonë duke vizituar restorantin. Për katër javët e fundit, Anglia ka qenë në një bllokim kombëtar, ku pub-et dhe restorantet ishin ndër vendet e mikpritjes që u detyruan të mbylleshin dhe grumbullimi i familjeve brenda dhe jashtë ishte i ndaluar.

Rita që atëherë ka kërkuar falje për thyerjen e rregullave dhe thuhet se ka paguar një gjobë prej 10,000 funtesh. Duke thënë fjalën e tij për thyerjen e rregullave, kolumnisti Ryan-Mark kritikoi veprimet e Ritës dhe pretendon se ai ‘nuk mund të interesohej më pak’ se ylli tani ka bërë një kërkim-falje.

Duke shkruar për Daily Star, ai tha: “Problemi është, nëse të gjithë do të kishim festa si Rita, vdekshmëria do të ishte edhe më e lartë sesa aktualisht. Kështu që, kur ajo lëshoi ​​një “kërkimfalje”, unë nuk mund të kujdesesha më pak dhe as ju nuk duhej. Asaj nuk i interesonte nëse marrëzitë e saj të pamatura do të përkeqësonin përhapjen e virusit, nëse dikush që mori pjesë në atë ngjarje do të kishte virusin dhe për këtë arsye do të vendoste një nga të afërmit tuaj në spital me këtë sjellje të mjerë që meriton çdo reagim të ashpër që ka marrë deri më tani”.

Së pari u raportua se Rita kishte ftuar 30 të ftuar në ditëlindjen e saj, por Metro.co.uk zbuloi që grupi ishte shumë më i vogël. Akoma, Ryan-Mark kritikoi miqtë e Ritës që ishin ‘po aq neglizhent’ për shkeljen e rregullave të qeverisë.

“Nuk ka asnjë dyshim në mendjen time, Rita kërkoi falje sepse u kap. Sikur ajo të kishte ikur me të, unë nuk do të shkruaja fare për të. Çfarë ka për të thënë, sinqerisht? Asgjë interesante nuk mund të mendoj”, shkroi ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme