Enca thumbon këngëtarët e baladave dhe përqesh shqiptarët që i dëgjojnë ato

Prishtinë | 10 Dhj 2018 | 15:32 | Nga Ekonomia Online

Të shtunën që lamë pas përfundoi edicioni më i ri i festivalit ‘Kënga Magjike’.

Edhe këtë vit ishin baladat ato që u pëlqyen dhe triumfuan në këtë garë, ku çmimi i parë i takoi pikërisht këngës ‘Plas’ të Flori Mumajesit, shkruan Indeksonline.

Por, Enca Haxhia përmes një shkrimi të postuar përmes një instastory në llogarinë Instagram ka  përqeshur shqiptarët të cilët i duan baladat sepse sipas saj ato janë tejet depresive. Sipas saj duhet hequr dorë nga lidhjet e dështuara dhe të dëgjohet muzikë e lumtur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme