Fama e Elifit kalon kufijtë, tashmë pjesë e një filmi japonez

Prishtinë | 03 Kor 2018 | 09:27 | Nga

Tuba Buyukustun është një nga aktoret më të famshme dhe të pëlqyera turke.

Ylli i filmave tashmë nuk do të luajë filma vetëm në Turqi por ka marrë oferta dhe në Japoni.

Buyukustun ka fituar shumë fansa në Lindjen e Mesme dhe ishte anëtare jurie në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit të Azisë, vitin e kaluar.

Aktorja ka marrë një ofertë për të luajtur një film në Japni dhe mësohet se ky projekt do të jetë shumë i suksesshëm.

Tuba, e njohur për rolin e Elif në Diamante e Dashuri, po lexon skenarin e ri dhe këtë sezon do të jetë në ekran.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme