Fëmijëria e vështirë e Irina Shayk

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 15:00 | Nga Ekonomia Online

Ajo është një nga modelet më të kërkuara dhe një fytyrat më të bukura në botë. Por jo vetëm kaq.

Një nga më të ndjekurat dhe të fotografuarat, edhe përsa i përket jetës dhe historive dashurore. Me pak fjalë një nga më të dashurat për faqet e kronikës rozë. Supermodelja ruse vjen nga një fëmijëri shumë e vështirë. E rritur midis varfërisë dhe mjerimit, shumë herë ajo ka rrëfyer se i është dashur të bëjë sakrifica të mëdha për të arritur aty ku është tani.

“Ndihmoja nënën time për të bërë punët në kopshtin e shtëpisë. Më pas kam filluar të punoi si modele dhe jetoja vetëm me 40 euro në javë. Dhe falë asaj që kam kaluar, kam kuptuar se asgjë nuk fitohet kollaj”.

Mbi këto parime ka vendosur të rrisë dhe vajzën e saj të vogël 3 vjeçare Lea-n, frut i marrëdhënies dhe dashurisë me aktorin Bradley Cooper.

“Familja ime ishte e varfër, megjithatë e ndjeja që fati im ishte diku tjetër.”

Dhe në të vërtetë nuk gabohej. Irina lindi në fshatin e humbur të Rusisë të Yemanzheliskut. I ati ishte minator, ndërsa mamaja një mësuese pianoje, e cila e mësoi dhe Irinën të luante.

Në moshën 14-vjeçare humbet babanë, për shkak të pneumonisë dhe transferohet në Celjabinks, ku ndjek studimet për marketing dhe më pas shkollën për estetikë së bashku me të motrën.

Më pas, si një histori e vërtetë hollywood-iane pikaset nga një agjent modelesh duke i hapur rrugën e modelingut.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme