Fillon ndërtimi i skenës së Eurovisionit në Rotterdam

Prishtinë | 11 Pri 2021 | 18:40 | Nga Ekonomia Online

Holanda ka nisur të bëj gati skenën për Eurovisionin 2021.

Ndryshe nga vitet e mëparshme, këtë vit është më numër të caktuar të audiencës si pasojë e virusit korona.

Holanda ka nisur përgatitjet për organizimin e festivalit evropian të këngës “Eurovision Song Contest” ndërsa sot ka nisur ndërtimit i skenës në Rotterdam.

Për shkak të pandemisë bashkë me ndërtimin e skenës, pranë saj është ngritur edhe qendra e testimit për Covid-19. Për të parandaluar përhapjen e pandemisë, gjitha ekipet dhe gazetarët para se të hyjnë në arenë duhet t’i nënshtrohen testit, i cili duhet të jetë negativ.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme