Filmi “Zgjoi” i Blerta Bashollit tashmë edhe në “Sydney Film Festival”

Prishtinë | 10 Qer 2021 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Filmi “Zgjoi” i regjisores Blerta Basholli ka shënuar një tjetër sukses të madh në arenën ndërkombëtare.

Ai është përzgjedhur për të qenë pjesë e festivalit të filmit në Sidnei të Australisë.

Lajmi është njoftuar nga aktorja Yllka Gashi, që njëkohësisht është protagonistja kryesore e filmit.

“Edhe një lajm fantastik për filmin tonë “Zgjoi”. Zgjoi është përzgjedhur zyrtarisht të jetë pjesë e festivalit të filmit në Sydney të Australisë. Festivali mbahet nga 18 deri më 29 Gusht 2021 dhe të gjitha informatat mund t’i gjeni në faqen zyrtare të festivalit”, ka shkruar ajo.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme