Future Nostalgia i Dua Lipës-albumi më i dëgjuar në Spotify me 4.7 miliardë transmetime

Prishtinë | 19 Pri 2021 | 12:43 | Nga Ekonomia Online

Sukseset përgjatë kësaj kohe duket se nuk kanë të ndalur për artisten shqiptare me renome botërore, Dua Lipën.

Këngëtarja, e cila në mes të një pandemie solli albumin e dytë “Future Nostalgia”, po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes edhe pas një viti.

I njëjti projekt u prit shumë mirë nga publiku dhe deri më tani ka thyer çdo rekord botëror.

Se ka shënuar një tjetër sukses këtë e ka dëshmuar faqja ‘dlipanews’ që njëherësh shfaq të rejat e 25 vjeçares në jetë e karrierë.

“Future Nostalgia nga Dua Lipa është tashmë albumi më i transmetuar i lansuar në 2020 në platformën Spotify me 4.7 miliardë transmetime. Renditet si albumi i 23-të më i transmetuar në histori në Spotify”, thuhet në njoftim.

Këtë e ka ndarë me ndjekësit edhe vet këngëtarja duke treguar se është shumë e lumtur për arritjen.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme