Gigi Hadid shpreh dhembje për viktimat në Zelandën e Re

Prishtinë | 17 Mar 2019 | 16:49 | Nga Ekonomia Online

Gigi Hadid ka reaguar pas sulmit në Zelandë të Re.

Gigi Hadid përmes një postimi në Instagram, ka reaguar pas sulmit të tmerrshëm në Zelandë të Re, shkruan lajmi.net.

“Mendja dhe zemra ime janë me gjithë vëllëzërrit dhe motrat myslimante anembanë botës dhe të gjithë të prekurit nga sulmi në Zelandën e Re këtë javë. Ju meritoni të ndiheni të sigurtë dhe të respektuar gjithmonë. Terrorizmi nuk ka fe.”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë se nga sulmi në dy xhami në Zelandë të Re, mbetën të vdekur 50 persona dhe shumë të tjerë të lënduar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme