Gold AG publikon këngën e re “Prej Shqipnie”

Prishtinë | 26 Nën 2020 | 19:04 | Nga Ekonomia Online

Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor.

“Prej Shqipnie” mban titullin kënga e re, e cila është me mtoive patriotike.

Për muzikën dhe tekstin është kujdesur vet Gold AG, ndërsa për orkestrimin është kujdesur Fatos Canolli.

Kënga trajton tematikën e heronjve të rënë gjatë luftës.

“Prej Shqipnie” është vizualizuar edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer te Parku i Dëshmorëve në Suharekë.

Protagonist në klip është edhe autori i njohur, Çun Lajçi, i cili ka recituar disa vargje të lira epike në fillim të klipit. /Telegrafi

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme