Gold AG publikon këngën e re “Sofra e nënës”

Prishtinë | 20 Sht 2020 | 11:47 | Nga Ekonomia Online

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Gold AG, ka lansuar një nga projektet e reja muzikore.

“Sofra e nanës” titullohet kënga e re e tij, të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale.

Arian Agushi (emri i vërtetë) në këtë projekt ka trajtuar një nga temat më prekëse – atë të kurbetqarëve, duke marrë parasysh sakrificat e tyre jashtë vendlindjes.

Për tekstin dhe muzikën është kujdesur vet artisti, ndërsa orkestrimin e ka bërë kompozitori Florent Boshnjaku.

Videoja ndërkohë i është besuar produksionit ‘MProduction’.


Gold AG vjen me një paraqitje të mirë në klip dhe tashmë këngën e gjeni të disponueshme në kanalin YouTube.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme