Jay Z – këngëtari më i pasur i vitit 2018

Prishtinë | 20 Dhj 2018 | 13:14 | Nga Ekonomia Online

Reperi amerikan Jay Z është zgjedhur si këngëtari më i pasur i vitit 2018 nga renditja vjetore qe bënë revista Forbes për pasurinë e personave të famshëm.

Kështu në këtë listë, Jay Z radhitet i 6-ti, por është i pari nga këngëtarët në botë.

Nga kjo del se ky është këngëtari më i pasur i vitit 2018.

Ai është pas George Lucas, Steven Spielberg, Oprah Winfrey dhe Michael Jordan, vlera e parave të tij është 900 milionë dollarë amerikan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme