Kanye West e heq nga lista e ndjekësve Kim Kardashianin në Instagram

Prishtinë | 14 Sht 2021 | 15:26 | Nga Ekonomia Online

Kanye West nuk po e ndjek më në Instagram ish-gruan e tij, Kim Kardashian.

Sipërmarrësja 40-vjeçare paraqiti kërkesën për divorc nga reperi 44 vjeçar, në shkurt të këtij viti dhe që atëherë është raportuar se ai rrëfeu se e kishte tradhtuar atë në rrethin e tij të brendshëm gjatë turneut të tij në Saint Pablo në vitin 2016.

Fansat me sy të mbrehtë tani kanë vënë re se Kanye nuk e ndjek më atë në platformën e rrjeteve sociale, ku ndan rregullisht fotografi të veshura me pamje të dobëta, shkruan DailyMail.

Aktualisht, Kim ende ndjek babanë e katër fëmijëve të saj në Instagram.
Pasi kishte ndjekur më parë gruan e tij në Instagram për shumë vite, krijuesi i hitit “Off The Grid” tani ndjek vetëm 14 llogari të Instagramit.

Prezantuesi i famshëm Justin Laboy dhe producenti Fonz Bentley janë pjesë e kësaj liste të ngushë, bashkë me markën e veshjeve Fashion Nova.

Aktualisht të gjitha llogaritë që ai ndjek, kanë ndryshuar profilin e tyre duke e bërë ngjyrë të zezë, njashtu siç është dukja zyrtare e albumit të tij të ri, “Donda”.

Ky veprim i tij vjen pasi në qershor Kanye vendosi ta largojë Kimin dhe motrat e saj Kourtney dhe Khloe nga lista e atyre që ndjek në Twitter, pasi doli në publik me të dashurën e tij të re, Irina Shayk, me të cilën nuk po takohet më.

Kanye nuk kishte postuar një azhurnim në Twitter që nga nëntori, por fansat me sy të mbrehtë vunë re se numërimi i tij pasues u ul pas zbavitjes së pashpjegueshme.

Zgjedhja e guximshme e Kanyet për të mos ndjekur Kimin, Khloen dhe Kardashianët e tjerë, bëri që një përdorues i Twitter të shkruante: “Kanye nuk i ndoqi të gjithë Kardashianët në Twitter… albumi do të jetë një kryevepër”.

Javën e kaluar u raportua se Kanye pranoi se kishte tradhtuar gruan e tij me dikë në rrethin e tij të brendshëm gjatë turneut të tij në Saint Pablo, në vitin 2016. /Telegrafi

Të ngjashme