Kanye West pritet të ndërtojë vilë 52 mijë metra katrorë

Prishtinë | 07 Kor 2020 | 20:32 | Nga Ekonomia Online

Kanye West do të ndërtojë një vilë 52 mijë metra katror me 10 dhoma dhe pamje ka liqeni i Wyoming, që do të jetë një dhuratë e tij për gruan Kim Kardashian dhe katër fëmijët e tyre 

Villa pritet që të këtë 10 dhoma gjumi dhe do të këtë hapësirë 15 849 metra katrorë dhe atë e ka aprovuar për ndërtimin shteti i Wyoming.

Themeluesi i Yeezy ka bërë planin për të ndërtuar një ranç afër lumit në pjesën perëndimore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe tani ndërtuesit mund ta ndërtojnë atë.

Reperi i hitit “Stronger” po ashtu ka aprovuar planet e ndërtimit të garazheve nëntokësore, derisa hapësira që ai ka blerë është më shumë se 10 hektar tokë.

Të ngjashme