“Kapitull i ri”, Rita Ora jep super lajmin për karrierën e saj

Prishtinë | 04 Shk 2022 | 09:14 | Nga Ekonomia Online

Rita Ora ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje të re muzikore me “BMG”.

Duke postuar në Instagram mbrëmjen e së enjtes, këngëtarja, 31 vjeç, shënoi një ‘kapitull të ri’ pasi siguroi një kontratë me agjencinë diskografike, klientët e së cilës përfshijnë Kylie Minogue, 5SOS, KSI dhe Run The Jewels.

Rita, albumi i fundit i së cilës në studio “Phoenix” u publikua në vitin 2018, tha se po punon për muzikë të re dhe ‘mezi pret’ ta ndajë atë me fansat e saj.

Rita shkroi: ‘Jam e emocionuar të njoftoj se jam partnere me BMG!!! Nuk mund të isha më i lumtur që ata do të jenë familja ime e etiketës duke ecur përpara.Qasja e tyre ndaj zotërimit dhe kontrollit të artistit është shumë në përputhje me timen, dhe është kaq fuqizuese të dish se do të zotëroj të gjitha regjistrimet e mia kryesore që bëj tani e tutje. Ndihem gjithashtu shumë i motivuar që të punoj me një kompani globale kaq dinamike, kreative dhe që mendon .dua t’i them një FALEMINDERIM të madh për ekipin e mrekullueshëm të Atlantic Records, pasi jam shumë krenare për udhëtimin tonë të jashtëzakonshëm së bashku dhe nuk do ta harroj kurrë ditën kur vendosëm rekordin e listës në Mbretërinë e Bashkuar për më shumë këngë në Top 10 nga një britanik. artiste femër.Jam jashtëzakonisht mirënjohëse që arrita të bëj atë që dua, për të gjithë njerëzit e veçantë me të cilët kam pasur fatin të punoj dhe për fansat e mi që janë GJITHÇKA për mua – e bëj të gjithë këtë për ty! Jam shumë e emocionuar për muzikën e re për të cilën kam punuar dhe mezi pres ta ndaj me të gjithë ju. Këtu është një kapitull i ri! Shihemi të gjithë së shpejti!”,– shkroi ajo.

Të ngjashme