Kënga e “Florence & The Machine” mahnit adhuruesit e “Game of Thrones”

Prishtinë | 23 Pri 2019 | 19:47 | Nga Ekonomia Online

Në episodin e pardjeshëm të “Game of Thrones”, me siguri nuk e keni huqur këngën e “Florence & The Machine”.

Kënga e pati premierën e saj në fund të episodit, ndërsa bëhet fjalë për versionin origjinal të këngës “Jenny of Oldstones” nga Game of Thrones (më saktë, nga libri i tretë A Storm of Swords). Në episodin e parmbrëmshëm para fundit kemi mundur ta dëgjojmë nga Podrick i cili e këndoi pranë zjarrit.

Florence + The Machine janë muzikantët e vetëm në sezonin e fundit të hit serisë, ndërsa e regjistruan vetëm pasi këtë e kërkuan personalisht adhuruesit e tyre të mëdhenj, krijuesit e serisë David Benioff dhe D.B. Weiss.

“Gjithmonë kemi qenë adhurues të mëdhenj të muzikës së tyre, ndërsa traileri i sezonit të dytë në të cilën ishte kënga e tyre Seven Devils me siguri është më e fuqishmja që e kemi pasur ndonjëherë. Mundësia që Florence dhe zërin e saj të bukur ta kemi në seri është diçka që gjithmonë e kemi pasur në mendje. U shokuam pozitivisht kur ajo pranoi ta këndojë Jenny of Oldstones, ndërsa si rezultat, jemi absolutisht të dashuruar”, thanë dyshja në një deklaratë që u publikua pas episodit.

“Kur e dëgjova për herë të parë këngën më tingëllonte si ninullat kelte. Muzika kelte ka qenë gjithmonë në gjakun tim, kështu që besova se mund të bëja diçka me të… Është nder për mua që jam pjesë e sezonit të fundit”, tha Florence.

Këngën Jenny of Oldstones për serinë e kanë shkruar Ramin Djawadi, Dan Weiss, David Benioff dhe George R.R. Martin, shkruan KOHA Ditore.

Episodi i tretë i sezonit të fundit Game of Thrones do të shfaqet të hënën, më 29 prill, në 3 të mëngjesit në HBO paralelisht me premierën amerikane, dhe më vonë po të njëjtën ditë në ora 20:00.

Këngën mund ta dëgjoni në vijim. VËREJTJE: Videoja përmban skena nga e tërë seria si dhe nga episodi i fundit.

Të ngjashme