Këngëtari britanik Peter Doherty arrestohet në Paris për blerje të kokainës

Prishtinë | 08 Nën 2019 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Këngëtari britanik Pete Doherty është arrestuar në Paris për blerje të kokainës, thanë autoritetet.

40 vjeçari u vendos në paraburgim të enjten natën pasi u ndalua nga policia gjatë një transaksioni të drogës, tha zyra e prokurorit të Parisit.

Por zyra nuk konfirmoi raportet e mediave franceze që Doherty mbante 2 gram kokainë dhe u arrestua në Pigalle, një zonë e njohur për baret e saj të natës vonë.

Që nga ngritja e famës ish i dashuri i modeles Kate Moss, është arrestuar vazhdimisht për vepra të drogës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme