Këta artistë do ta bëjnë hapjen dhe mbylljen e festivalit “Sunny Hill”

Prishtinë | 26 Kor 2022 | 15:52 | Nga Ekonomia Online

Detajet e fundit veçse janë bërë publike nga organizatoret e festivalit ‘Sunny Hill’

Pas zbulimit të lokacionit, publik janë bërë edhe emrat që do përformojnë në këtë festival.

E hapjen e këtij festivali do ta bëjë ylli botëror, Dua Lipa dhe emra të tjerë si Elvana Gjata, Yll Limani, Kida, Grupi Sytë, Art Lokaj etj.

J balvin, Mahmood, Dhurata Dora, Azet&Zuna, Ghetto Geasy, Cozman, Onat, Emir Taha ditën e dytë e atë të tretë, Skepta me AJ Tracey, MC Kresha & Lyrical Son, Ledri&Lumi B, Kamal, LLuni&Semi, Nush etj.

Ndërsa këtë festival do ta mbyll Diplo, Regard, Burak Yeter, Romeo Blanco, Labi Ramaj, Jimpong, Art Haliti.

Të ngjashme