Kim lanson parfumin e ri, dhjetë milionë dollarë shitje për një ditë

Prishtinë | 16 Nën 2017 | 15:39 | Nga

Kim Kardashian ka gjeneruar dhjetë milionë dollarë fitim vetëm për një ditë nga shitja e parfumit të saj “Crystal Gardenia”.

Ky parfum vjen në tre aroma “Crystal Gardenia”, “Crystal Gardenia Oud” dhe “Crystal Gardenia Citrus”

Vetëm 300,000 shishe janë prodhuar ndërsa deri sonte në mbrëmje pritet që të gjitha të shiten.

E për këto shitje Kim ishte kujdesur shume herët, duke lansuar një kampanjë marketingu nëpër rrjetet sociale për paralajmërimin e parfumit, e që siç duket ia ka vlejtur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme