Kosova në krizë në të gjitha fushat, Vetëvendosje publikon këngët e dashurisë që i ka për zemër lideri Kurti

Prishtinë | 06 Tet 2022 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, ka zbuluar listën e këngëve të preferuara të kryeministrit Albin Kurti nga Bienalja Manifesta.

Kurti tha se kanë mbetur edhe 25 ditë deri në përfundim të Manifestas, teksa shtoi se ishin të shumtë vizitorët, artistët e kontribuesit.

“Kjo është playlista e Kryeministrit Albin Kurti. Mund ta gjeni në katin e gjashtë i cili i dedikohet dashurisë. 10 këngë dashurie. Rroftë dashuria, poezia e kënga”, ka shkruar deputetja, e cila mbiemrin e njëjtë si lideri.

10 këngët e dashurisë më të pëlqyera nga Albin Kurti:

Pixies – Hey

Coco – Last of the loving

Tracy Chapman – Fast car

Gloria Lasso – Etranger Au paradis

Mazzy Star – Fade into you

Etta James – Something’s gotta hold on me

Kate Bush – Ëuthering heights

Ritfolk – Dëshirë dhe Heshtje

Joy Division – Love ëill tear us apart

Nina Simone – My baby just cares for me

Të ngjashme