Kur ndarja kushton shumë, shkurorëzimet më të shtrenjta në histori

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 17:03 | Nga Ekonomia Online

Miliarderi Bill Gates njoftoi tw hwnw pwr ndarjen nga bashkëshortja e tij, Melinda Gates, pas 27 vjetwsh martesw.

Çifti pritet të ndajnë një pasuri marramendëse prej 130 milionë dollarësh.

Sidoqoftë, deri kur ndarja e pasurisë të finalizohet, tash për tash, këto janë disa nga divorcet më të shtrenjtë në histori.

Image

Ish-gruaja e Jeff Bezos, MacKenzie Bezos, ka përfituar 25% të aksioneve të Amazon, që përkthehet në 35 miliardë dollarë

Divorci i bashkëthemeluesit të Google, Sergey Brin dhe ish-bashkëshortes së tij Anne Wojcicki nuk u bë asnjëherë publik. Por e sigurt është që Anne përfitoi një shumë me nëntë zero


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Të ngjashme