Ky është profesioni i njeriut misterioz që udhëton gjithmonë me mbretëreshën Elisabet

Prishtinë | 18 Nën 2018 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Si çdo njeri i thjeshtë, shumica prej nesh zgjohet me zhurmën e një alarmi, por Mbretëresha Elizabeta II, zgjohet me tingujt e muzikës që luhen posaçërisht nga persona të caktuar.

Ky ka qenë një pozicion i lakmuar mbretëror. Vetëm 15 njerëz që e kanë mbajtur këtë titullin që nga fillimi i tij në 1843. Personi që mbart këtë udhëton me të më shpesh se bashkëshorti i saj, Princi Filipi!

Çdo mëngjes në orën 9:00, do të gjeni muzikantin poshtë dritares së dhomës së gjumit të mbretëreshës britanike me krenari dhe luan ekzaktësisht për 15 minuta. Ai madje luan muzikën e preferuar të saj dhe përpara se të shtrohet darka ose gjatë kohës që ajo ushqehet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme