Di Caprio feston ditëlindjen, ja sa vjet mbush

Prishtinë | 11 Nën 2019 | 17:49 | Nga Ekonomia Online

Leonardo Di Caprio padyshim që është një nga aktorët më të përmendur në botë.

Ai mbetet ikona e viteve ’90, i cili rrëmbeu zemrat e të gjithëve me rolet e tij dhe vazhdon të jetë ende një nga artistët më të vlerësuar në botën e kinemasë.

Disa herë i nominuar për ‘Oscar’, Di Caprio e ka nisur karrierën e tij që në moshën 16-vjeçare.

Roli i tij i parë ishte në serialin “Parents in blue jeans”, për të vazhduar më tej me dhjetëra role të tjera.

Sot, aktori i preferuar i të gjitha vajzave feston ditën e tij të lindjes,

DiCaprio ka lindur më 11 nëntor të vitit 1974 dhe mbush plot 45 vjet.

Megjithatë, ai nuk e tregon aspak moshën e tij dhe duket ende si një djalë në të njëzetat, shkruan gazetametro. Madje edhe partnerja e tij, Camila Morrone, është vetëm 20 vjeç.

Të ngjashme