Lure Hsu zbulon sekretin e rinisë

Prishtinë | 24 Qer 2017 | 17:21 | Nga

Me shikim të parë, të gjithë do të mendonim se është një studente e re. Por, në të vërtetë Lure Hsu feston ditëlindjen e 42-të këtë gusht.

Fashonistja nga Tajvani është ylli më i fundit i internetit që ka shokuar me mijëra njerëz me pamjen e saj jashtëzakonisht të re. Ajo thotë se sekretet e saj konsumimi sa më shumë i ujit dhe perimeve.

Lure është bërë fillimisht e njohur për publikun nga motra e saj më e vogël, aktorja Sharon Hsu. Në gusht të vitit 2015, Sharon shpërndau një foto të Lure për ditëlindjen e saj të 40-të. Ndjekësit e saj u shokuan kur mësuan moshën e vërtetë të të motrës. Me fytyrën e saj pa asnjë rrudhë dhe stilin e veçantë, ajo duket si një adoleshente.

Gjatë një interviste të dhënë për revistën tajvaneze Friday, Lure zbuloi sekretet kryesore për pamjen e saj të re. Ata janë thjesht: pini ujë dhe konsumoni sa më shumë perime. Lure thotë se hidratimi është gjëja më e rëndësishme për të. Dhe ku ka më mirë se uji në këtë rast. Lure shpjegon se pi shumë ujë çdo ditë dhe përpiqet të qëndrojë larg pijeve me sheqer, si coca-cola. E vetmja pije që mund të konsumojë është një filxhan me kafe çdo mëngjes.

Ajo është fanse e dietave me perime. Lure rekomandon gratë të hidratojnë lëkurën çdo ditë dhe kështu nuk do kenë përse të shqetësohen për rrudhat. Kremi kundra diellit gjithashtu është shumë i rëndësishëm për ‘adoleshenten’ 42-vjeçare gjatë stinës së verës.

Lure shton gjithashtu se merre suplemente me lëndë ushqyese çdo ditë, si pilula të vitaminës C dhe kolagjen, për të mbajtur lëkurën të re.

https://www.instagram.com/p/BVtoo4BglKi/?taken-by=lurehsu

https://www.instagram.com/p/BVlvsy7gdxJ/?taken-by=lurehsu

https://www.instagram.com/p/BTagiNxA4zG/?taken-by=lurehsu

https://www.instagram.com/p/BRQECxvA__u/?taken-by=lurehsu

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme