Mandy Moore flet për rikthimin në skenë pas dhjetë vitesh

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Aktorja dhe këngëtarja e famshme amerikane, Mandy Moore, është rikthyer në muzikë pas dhjetë vitesh pauzë në skenë.

Duke folur për PeopleTV në tapetin e kuq në Emmy Awards 2019 të dielën në Los Angeles, Moore, 35 vjeçe, ka folur edhe për publikimin e këngës së saj më të re.

“Unë vetëm e lëshova atë. Unë jam shumë e emocionuar për atë”, vazhdon më tej këngëtarja.

Aktorja shtoi se reagimi i publikut ndaj projektit të ri ka qenë ‘jashtëzakonisht pozitiv’. “Njerëzit e dinë ose ende kujdesen që unë të bëj muzikë, sepse me të vërtetë jam akoma duke e bërë atë me egoizëm”, tha Moore. “Më ka marrë malli, më ka marrë malli për të shkruar, më mungon të performoj, më mungon gjithçka, kështu që ndjehem vërtet mirë të jem përsëri atje”.


Kënga e re e Moore, “When I Wasn’t Watching”, do të jetë në albumin e saj të ardhshëm, e para në mbi një dekadë, e cila do të dalë në treg në fillim të vitit të ardhshëm.

“Ideja për t’u zhvendosur në muzikë pas kaq shumë kohe dhe ndryshimi personal ishte me të vërtetë shqetësuese për mua për një kohë”, tha Moore në një deklaratë. “Por atëherë përfundimisht kuptova: Unë jam personi i vetëm që mund ta bëj këtë veprim. E gjitha duhet të fillojë me mua”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme