Marilyn Monroe apo Kim Kardashian?

Prishtinë | 30 Pri 2018 | 21:58 | Nga

Nëse bëjmë një kthim pas në kohë, që nga Marilyn Monroe kuptojmë se sa kanë ndryshuar gjërat sot, kur të gjitha vajzat duan të bëhen si Kim Kardashian.

Në vitin 1950 një ndër femrat më të bukura dhe forma perfekte ishte padyshim Marilyn Monroe, ku të gjitha vajzat ndiqnin shembullin e saj.

Më pas ajo u pasua në vitet ’90, nga supermodelja Kate Moss, e cila kishte padyshim format e trupit ‘ideal’ që çdo femër ëndërronte.

Por me zhvillimin e teknologjisë, gjithçka ka ndryshuar.

Kjo falë kirurgjisë plastike, e cila i lejon çdo vajze që të transformohet, në mënyrë që ti ngjasojnë sadopak idhullit të tyre.

Dhe duket se në modë tashmë janë format bombastike të Kim Kardashian.

Kështu në ndryshim nga viti 1950, ku flokët ishin në modë të shkurtra, sot vajzat preferojnë stilin e Kim, të gjata dhe mundësisht bjondë.

Nëse më parë femrat me dekolte dhe të pasme të vogla ishin në modë, sot jo.

Ashtu si Kim, vajzat preferojnë gjoks me numër të madh dhe të pasme të kolme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme