Martohet futbollisti i Kosovës, Florent Muslija

Prishtinë | 03 Dhj 2020 | 15:55 | Nga Ekonomia Online

Ai është njëri nga futbollistët më profesional nga Kosova që luan si mesfushor për klubin gjerman Hannover 96 dhe për Përfaqësuesen e Kosovës.

Dhe Florent Muslija tashmë është bërë shumë i komentuar në rrjetet sociale edhe për jetën e tij private.

Ylli, i cili numëron ndjekës të shumtë në Instagram, së fundmi njoftoi fansat se ka kurorëzuar dashurinë e tij me martesë.

Në një postim të ndarë në InstaStory përkrah partneres, Muslija tregon se ka marrë një vendim të ri në jetë.

“Dashuria e jetës time. Sapo jemi martuar”, ka shkruar ai.

Ndonëse është më i rezervuar sa i përket jetës personale, 22 vjeçari pothuajse rrallëherë ndan imazhe krah të dashurës së tij.

Theksojmë që Florenti më 7 shtator 2019 bëri debutimin e tij me Kosovën në një ndeshje kualifikuese të UEFA Euro 2020 kundër Çekisë, pasi erdhi si zëvendësues në minutën e 56-të në vend të Edon Zhegrovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme