Meghan e Mbretëresha në vizitën e parë mbretërore së bashku

Prishtinë | 14 Qer 2018 | 14:03 | Nga

Mbretëresha dhe Dukesha e Sussex qëndruan në Cheshire për vizitën e tyre të parë së bashku, që kur Meghan Markle u martua me Princin Harry.

Dyshja kanë bërë inaugurimin zyrtar të urës “Mersey Gateway” dhe teatrit “Chester’s Storyhouse”.

Më pas Meghan dhe Mbretëresha do të qëndrojnë në një ngjarje në Chester Town Hall.

Kjo është hera e parë që dukesha ka marrë pjesë në një ngjarje me Mbretëreshën pa bashkëshortin e saj, Princin Harry.

Qindra njerëz janë prezent në këtë vend për t’i parë familjarët mbretëror.

The Queen and Duchess of Sussex during a ceremony to open the new Mersey Gateway Bridge

Queen Elizabeth II officially pulls the curtain to open the new Mersey Gateway Bridge

The Queen and the Duchess of Sussex

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme