Mezi e shtynte muajin, sot miliardere falë Instagramit

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 13:12 | Nga Ekonomia Online

Jem Wolfie, nuk e kishte menduar asnjëherë që një ditë do bëhej miliardere në një mënyrë të thjeshtë.

Bukuroshja australiane dikur punonte si kuzhiniere dhe rroga e saj mujore nuk i mjaftonte as për të shtyrë muajin, pasi shpenzimet ishin të mëdha.

Ndersa sot ajo falë Instagramit, është një nga modelet me të suksesshme.

Rrjeti social e ka bërë 27-vjeçaren që të fitojë miliona dollarë, duke shpërndarë foto dhe video të fitnesit me 2.5 milionë fansat e saj që i ka arritur me shumë mund.

Ajo shet mallra, libra elektronikë për ushtrime dhe receta, duke fituar kështu 30,000 dollarë në ditë vetëm nga Instagrami.

Ne po ju sjellim disa nga fotot e saj ku shfaqet tejet “e nxehtë”.

Të ngjashme