Moderatori i njohur e fton Bleron në paradën e LGBTI

Prishtinë | 10 Tet 2019 | 15:51 | Nga Ekonomia Online

Për të tretën herë, në Kosovë është organizuar “Parada e Krenarisë”.

Sivjet, motoja ishte “Për kon t’rreh zemra”. Shumë qytetarë ishin të pranishëm në këtë paradë e cila u mbajt në Prishtinë.

Kjo paradë është mbështetur edhe nga artistë, aktivistë dhe politikanë të Kosovës, shkruan rtv21.tv.

Nga ana tjetër  kjo paradë u bë “luftë fjalësh” mes moderatorit Mentor Shukit dhe këngëtarit Blero Muharremit.

Moderatori Shuki në rrjetin social Instagram, ka postuar një foto të këngëtarit, Bleros me mbishkrimin “A jemi gati për Paradë”, kështu duke e futur edhe atë në komunitetin e LGBTI.

Por, i shpejtë ishe edhe reagimi i Bleros. Ai u kundërpërgjigj me një foto të Shukit, duke shkruar “I dashuri misterioz i rahmetlis George Micheal”.

George Michael ishte një këngëtar dhe aktivistë i komuntietit LGBTI. I ndjeri në vitin 1998 kishte pranuar se i takonte këtij komuniteti. Kujtojmë se edhe dy vitet e kaluara në Prishtinë është mbajtur “Parada e Krenarisë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme