“Moment krenarie”, Kosova nënshkruan marrëveshje me Francën për bashkëprodhim kinematografik

Prishtinë | 21 Maj 2022 | 13:45 | Nga Ekonomia Online

Kosova ka nënshkruar sot marrëveshje me Francën për bashkëprodhim kinematografik.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrullah Çeku.

“Ditë e shënuar për kulturën dhe filmin, konfirmim i marrëdhënieve të shkëlqyera ndër-shtetërore mes Kosovës dhe Francës. Sot në Cannes kemi nënshkruar marrëveshjen për bashkëprodhim kinematografik mes dy shteteve. Moment krenarie. Urime komunitetit të filmit, suksese në realizime të përbashkëta filmike kosovaro-franceze”, ka shkruar Çeku.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=479923810595652&set=a.394238939164140&type=3

Të ngjashme