Ndërron jetë aktorja e “Gone Girl”, Lisa Banes

HOLLYWOOD, CA - NOVEMBER 14: Actress Lisa Banes arrives at the 18th Annual Hollywood Film Awards at The Palladium on November 14, 2014 in Hollywood, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)
Prishtinë | 16 Qer 2021 | 16:30 | Nga Ekonomia Online

Aktorja, e njohur më shumë për paraqitjen e saj në “Gone Girl”, Lisa Banes, ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare.

Ajo rreth disa javë më parë, saktësisht më 4 qershor u përplas nga një skuter në Manhattan Upper West.

E njëjta kishte pësuar një dëmtim të madh të trurit dhe për një kohë qëndroi në spital.

Sipas raportimeve, drejtuesi i skuterit u largua nga vendi i ngjarjes dhe artistja u dërgua me urgjencë në spital.

“Ne jemi të trishtuar për vdekjen tragjike të Lisas”, tha David Williams, menaxheri i saj, në një deklaratë.

“Ajo ishte një grua me shpirt, dashamirësi dhe bujari të madhe dhe e përkushtuar ndaj punës së saj, qoftë në skenë apo para kamerës dhe aq më tepër ndaj gruas, familjes dhe miqve të saj. Ne ishim të bekuar që e kishim atë në jetën tonë”, shtoi më tej ai.

Të ngjashme