Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Sunny Hill Foundation

Prishtinë | 04 Gus 2022 | 14:37 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa dhe babai, njëherit menaxheri i saj, Dukagjin Lipa kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Sunny Hill Foundation.

Sunny Hill Foundation është një organizarë e bamirësisë që funksionon nën patronazhin e Dua Lipës.

“Sunny Hill Foundation është duke krijuar një qendër e muzikës dhe artit në rajon në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës”, thuhet në ëebfaqen e Sunny Hill Foundation.

Të ngjashme