Pas ndeshjes së vështirë, Buffon relaks me familjen

Prishtinë | 20 Pri 2017 | 17:09 | Nga

Skuadra që fiton nuk ndryshohet. Dhe pas tensioneve në fushë dhe kualifikimin që çoi në shtëpi me përkushtim të madh dhe me nder, Gigi Buffon mund të zbavitet me ekipin e tij të madh: Ilaria D’Amicon dhe bijtë e tij Leopoldo Mattia, David Lee, Louis Thomas.

Në fotot e publikuara nga revista javore “Diva e Donna”, shfaqet portieri i Juventusit teksa i gëzohet një pasditeje në park me dashuritë e tij. Dhe nuk mungojnë shkëmbimet e puthjeve me Ilarian.

Çfarë luan me fëmijët portieri i kombëtares? Natyrisht që luan futboll. Një arsye më shumë sepse të gjithë fëmijët e tij janë meshkuj. Edhe i vogli Leopoldo Mattia, 1-vjeçari pas hapave të parë, tani provon penalltitë e para dhe babi Gigi si trajner i mëson truket e profesionit fëmijëve të tij. Të qeshura, argëtim dhe buzëqeshje të mëdha bënë që ta kalonte në një çast të gjithë tensionin e ndeshjeve, madje edhe të atyre më të vështirave.

“Ilaria ka qenë fati i madh i jetës time. Edhe pse kemi ardhur deri këtu duke kaluar vuajtje të pashmangshme. Ajo është personi që unë kam kërkuar dhe kam dashur. Dhe shpresoj të vlejë e njëjta gjë edhe për të.” Shëtitje dhe driblime gjithmonë në formacionin e dashurisë, por para se të kthehej në shtëpi nuk mund të rrinte pa puthur buzët e Ilarias së tij dhe të shkëmbente me të momente të ëmbla.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme