Princi Harry dhe Meghan Markle shënojnë rënien më të ulët të popullaritet ndonjëherë në Mbretërinë e Bashkuar

Prishtinë | 28 Pri 2021 | 10:07 | Nga Ekonomia Online

Popullariteti i Princit Harry dhe Meghan Markle kanë rënë përsëri në nivelet e tyre më të ulëta ndonjëherë pas funeralit të Princit Philip, sipas një sondazhi të ri.

Popullariteti i çiftit ra më parë pas intervistës së tyre bombastike me Oprah Winfreyn, në të cilën ata bënë akuza për racizëm brenda Familjes Mbretërore, shkruan DailyMail.

Dhe ata nuk kanë rifituar favor me publikun britanik që nga ajo kohë, me popullaritetin e Princit Harry që ra për tri pikë të tjera pas funeralit të Dukës së Edinburgut më 17 prill, tregoi një sondazh i YouGov.

Ndërkohë shtatzëna Meghan, e cila mbeti në ShBA në vend se të merrte pjesë në varrimin në St George’s Chapel, Windsor, me këshillën e mjekut të saj, gjithashtu ka parë popullaritetin e saj duke rënë me pesë pikë në gjashtë javët e fundit, tregojnë shifrat.

Ndërkohë, si Princi Edward ashtu edhe Princi Charles kanë gëzuar një rritje të ndjeshme të popullaritetit që prej 12 marsit.

Dhe, në një shenjë të palëkundur të mbështetjes pas vdekjes së burrit të saj, Mbretëresha pa një rritje të mprehtë të mbështetjes publike nga 80 për qind në 85 për qind, duke forcuar pozicionin e saj si mbretëresha më e njohur e Britanisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme