Princi Harry kthehet në ShBA pas varrimit të Princit Philip

Prishtinë | 21 Pri 2021 | 09:34 | Nga Ekonomia Online

Duket sikur Princi Harry është kthyer në ShBA për t’u bashkuar me gruan shtatzënë Meghan dhe djalin e tyre dy-vjeçar Archie.

Mbretërori 36 vjeç, besohet të ketë fluturuar në LAX në një fluturim të American Airlines që mbërriti në Los Angeles menjëherë pas orës 1:30 pasdite me kohën lokale.

Vetura e tij u pa duke u larguar nga terminali privat në LAX disa minuta pasi avioni u ul dhe u pa përsëri duke arritur në Montecito rreth orës 4 pasdite.

Kthimi i Harryt në ShBA do të thotë që ai do të humbasë nesër 95-vjetorin e lindjes së Mbretëreshës. Ajo mbetet në zi pas vdekjes së Princit Philip por do të rifillojë detyrat zyrtare të premten.

Princi Charles gjithashtu do të humbasë ditëlindjen e Mbretëreshës dhe është në shtëpinë e tij në Uells. Princi William gjithashtu nuk pritet ta vizitojë atë në ditën e saj të madhe.

Harry ishte raportuar gjerësisht se kishte planifikuar të qëndronte për ditëlindjen e Mbretëreshës, megjithëse burimet thanë se ai ishte ‘konfliktuar’ në lidhje me vendimin dhe donte të shkonte në shtëpi te Meghan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme