Publikohet “Alo” nga Ronela Hajati dhe Vig Poppa

Prishtinë | 20 Qer 2021 | 17:49 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ronela Hajati, ka publikuar këngën e radhës nga albumi i ri i quajtur “Rron”.

“Alo” titullohet kënga, për të cilën ka bashkuar forcat me reperin e njohur Vig Poppa.

Projekti është shoqëruar edhe me klip, gjersa artistja nga Shqipëria mori vëmendje të madhe edhe me paraqitjen skenike.

Tekstin dhe melodinë e kanë realizuar vet këngëtarët, kurse për muzikën dhe aranzhimin u kujdes Çekiç.

Krahas “Alo”, këngët e mëparshme nga ky album janë: “Aventura”, “Shumë i mirë” dhe “Prologue”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme