Publikohet kënga e re e The Weeknd, “Lost in the Fire”

Prishtinë | 11 Jan 2019 | 09:29 | Nga Ekonomia Online

The Weeknd është kthyer me muzikë të re në vitin 2019.

Pasi bashkëpunoi me Gesaffelstein në EP-in e suksesshëm “My Dear Melancholy” vitin e kaluar, sërish dyshja kanë realizuar këngë të re.

Kënga “Lost in the Fire” u lansua si premierë në episodin e tretë të emisionit të The Weeknd në Apple Music Beats.

Siç ka ndodhur në prodhimet e kaluara të Gesafellstein, The Weeknd sërish shquhet për teknikën e jashtëzakonshme të interpretimit.

Gessafelstein është producent i shumë hiteve si “I Was Never There”, “Hurt You”, e të tjera nga albumi i vitit të kaluar.

DJ dhe producenti francez aktualisht po bën albumin e tij të ri “Hyperion”.

Edhe The Weeknd po bën gati albumin e tij të ri për vitin 2019, teksa ka ndarë edhe momente nga sesionet në studio.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme