Publikohet lista me emrat e pjesëmarrësve në “Kënga Magjike 2021”

Prishtinë | 08 Mar 2021 | 16:57 | Nga Ekonomia Online

Sot është publikuar lista me këngëtarët pjesëmarrës të edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”.

Prezantimi i artistëve dhe këngëve konkurruese do të nisë më 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare”.

Në krahasim me herët e tjera, këtë radhë kjo garë muzikore do të mbahet në pranverë.

Më poshtë gjeni listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

Netët gjysmëfinale do të mbahen më 26 e 27 maj, kurse finalja më 29 maj 2021.

 1. Alban Ramosaj
 2. Ardit Stafa & Salije Bajrami
 3. Aurel Thëllimi
 4. Eltina Minarolli & Dea Strica
 5. Eneda Tarifa
 6. Enxhi Kumria
 7. Era Rusi
 8. Erik Lloshi
 9. Eva Alikaj dhe Clirim Denaj
 10. Fifi & Bruno
 11. Fitnete Tuda & Don Duli
 12. Gerta Mahmutaj
 13. Julian Lekocaj
 14. Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi
 15. Krusita
 16. Lindita
 17. Lorenc Hasrama
 18. Marjona Metohu
 19. Marsela Çibukaj
 20. Orgesa Zaimi
 21. Semi Jaupaj
 22. Soni Malaj
 23. Xhesika Polo & Klint Çollaku
 24. Xhon Jesku
Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme