Ramë Lahaj me performancë mahnitëse në Washington për 20 vjetorin e çlirimit

Prishtinë | 05 Qer 2019 | 15:31 | Nga Ekonomia Online

Tenori Ramë Lahaj mbrëmë ka mbajtur një koncert në Washington për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ambasada e Kosovës në SHBA së bashku me Washington Performing Arts organizuan këtë koncert.

Ambasadorja Vlora Çitaku performancën e Ramë Lahajt dhe Vasel Shkrelit në lahutë e cilësoi si magjike.

“Ambasada e Kosovës së bashku me Washington Performing Arts shënoi 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës me koncertin e tenorit tonë fantastik duke i dëshmuar audiencës së zgjedhur në DC se talenti nuk njeh kufij. Falënderoj në mënyrë të veçantë zotin Vasel Shkreli i cili na i solli tingujt autokton të lahutës. Mbrëmje fantastike”, shkroi Çitaku në Facebook.

Ndërsa, tenori me famë botërore në një postim në Instagram tha se kështu kremtohen 20 vjetët e paqes dhe çlirimit.

“Duam të falënderojmë SHBA-në që ishte me ne gjatë periudhës më të vështirë.Faleminderit që vepruat dhe ndaluat gjenocidin. Faleminderit që sollët paqe në shtetin tim dhe shpresë për gjeneratat e reja. Faleminderit që ndaluat regjimin brutal të Serbisë që na kushtoi me aq shumë jetë. Përgjithmonë mirënjohës”, shkroi Lahaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme